Radyo Gozlem / Haberler

/58.html">


USTA ŞAİRLER ÖREN’ DE BULUŞTU

İlçemize bağlı Ören Beldesi’nde bu yıl 7.’si düzenlenen Melih Cevdet Anday Şiir Günleri’nde Türkiye’nin usta şairleri Ören’de buluştu. 2012 Melih Cevdet Anday Ödülünü Şair Hüseyin Yurttaş ve İsmail Uyaroğlu kazandı.

Şiir Günlerine CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Mustafa Köz, Şairler Leyla Şahin, Enver Ercan,

TOPLAMDA 6 ÖDÜL

Kuruluşunun ilk yılında 6 ödül alan gazetemiz, Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yarışmada yine ödül almayı başardı.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda Gazete Güney Ege ailesi toplamda 3 ödül alırken, kardeş kurumumuz olan Radyo Gözlem’de 3 ödül almayı başardı.

Düzenlenen yarışmada Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Ferdi Aşıcı Güncel Spor Haberleri yazısı dalında, köşe yazarlarımızdan Osman Oturak Güncel Toplumsal

ANAVATAN YENİDEN

Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdıran ancak son yıllarda neredeyse yok olan Anavatan Partisi’nin yeniden kurulma çalışmaları başlarken, parti Muğla’da da yapılanma sürecine girdi.

Türk siyasi tarihinde özellikle Turgut Özal önderliğinde adını altın harflerle yazdıran ve ülkeye birçok alanda hizmet veren Anavatan Partisi düşüş yaşadığı dönemin sonunda Demokrat Parti çatısı altına girmiş ve siyaseti bu şekilde devam ettirme kararı

YENİ MİLASSPOR DIŞ TRANSFERE HIZLI BAŞLADI

2012-2013 sezonuna iddaılı bir başlangıç yapmak isteyen Yeni Milasspor, Süper Amatör Küme Liginde mücadele edecek olan  takım kadrosunu tamamlamaya çalışıyor.
Geçen hafta içinde yapılan transferler sonucu 12 futbolcunun kadrosuna alan Yeni Milasspor’da  şimdide  dış transfer görüşmeleri yapılmaya başlandı.

13 Temmuz 2012 Cuma günü Milas Şehit Metin Özcan Spor Tesislerinde yapılan transfer görüşmeleri sonucu 6 futbolcu ile sözleşme imzaladı.

Kulüp Başkanı  Cenker  Çetin

FIRINCILAR VE EKMEK SATANLAR HAYDİ HİJYEN EĞİTİMİNE

“Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği”ne göre gıda maddesi üretenlere gıda hijyeni eğitimi zorunlu hale getirilirken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile TOBB arasında yapılan protokol gereğince birlik üyesi odalar da ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışanlarla fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapanların gıda hijyeni eğitimine alınacağı bildirildi.
TOBB tarafından birlik üyesi odalara gönderilen yazıya göre ekmeğin üretimi

ASANSÖRLER KONTROL ALTINA ALINIYOR

Milas Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Milas Temsilciliği tarafından yürütülen çalışmalar sonunda imzalanan protokol gereği ilçe genelindeki tüm asansörler yılda bir kez olmak üzere denetlenecek ve uygun olmayanlar kullanım dışına bırakılacak.

Milas Belediyesi tarafından uzun süreden bu yana yapılan çalışmalar kapsamında ilçe genelinde bulunan 217 adet asansör yılda bir kez olmak üzere kontrole tabi tutulacak. Yapılan çalışma kapsamında ilgili kontrolleri

Bülten'e Abone Olun

Radyo Gozlem haber bültenine abone olun, yeni haberleri anında ilk siz okuyun.