ANAVATAN YENİDEN

ANAVATAN YENİDEN

Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdıran ancak son yıllarda neredeyse yok olan Anavatan Partisi’nin yeniden kurulma çalışmaları başlarken, parti Muğla’da da yapılanma sürecine girdi.

Türk siyasi tarihinde özellikle Turgut Özal önderliğinde adını altın harflerle yazdıran ve ülkeye birçok alanda hizmet veren Anavatan Partisi düşüş yaşadığı dönemin sonunda Demokrat Parti çatısı altına girmiş ve siyaseti bu şekilde devam ettirme kararı almıştı.

Ortaya çıkan birleşmenin verimli olmadığını düşünen İbrahim Çelebi, partiyi tekrardan kurmak için 32 arkadaşıyla birlikte yeniden yola çıkarken, partiyi Muğla’da yapılandırması amacıyla Şenol Altındağ’a görev verildi.

Altındağ, Muğla İl Genelinde yaptıkları çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgiler vermek üzere Sürücü Otel’de kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen kahvaltıda Anavatan Partisi’nin yeniden yapılanma sürecine girdiğini ifade eden Muğla İl Temsilcisi Altındağ, amaçlarının Eylül ayına kadar 42 ilde yapılanmalarını tamamlayarak seçimlere girmek olduğunu söyledi.
Yerelde de genelde de Anavatan Partisi’nin bundan sonra var olacağını ifade eden Muğla İl Temsilcisi Şenol Altındağ, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yerelde de genelde de Anavatan var. Sevginin anavatanı olmaya talibiz. Yeniden kurulan Anavatan Partisi’nin genel Başkanı İbrahim Çelebi 42 ilde Eylül ayına kadar teşkilatlanıp seçime katılma hakkına sahip olacak. Anavatan Partisi belediye başkanlıkları, il genel ve meclis üyelerine talip olup en iyi çağ atlatacak projelerini sunacak.  Partimiz umarım ilk seçimde halkımızın desteğiyle mecliste muhalefet partisi olmayı başaracaktır.”

Bülten'e Abone Olun

Radyo Gozlem haber bültenine abone olun, yeni haberleri anında ilk siz okuyun.