USTA ŞAİRLER ÖREN’ DE BULUŞTU

USTA ŞAİRLER ÖREN’ DE BULUŞTU

İlçemize bağlı Ören Beldesi’nde bu yıl 7.’si düzenlenen Melih Cevdet Anday Şiir Günleri’nde Türkiye’nin usta şairleri Ören’de buluştu. 2012 Melih Cevdet Anday Ödülünü Şair Hüseyin Yurttaş ve İsmail Uyaroğlu kazandı.

Şiir Günlerine CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Mustafa Köz, Şairler Leyla Şahin, Enver Ercan, Sezai Sadıkoğlu, Hüseyin Yurttaş ve İsmail Uyaroğlu katıldı.
Türkiye Yazarlar Sendikası ve Ören Belediye Başkanlığı işbirliğinde  Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü bu yıl 2 yazar a verildi. Komisyon tarafından belirlenen ödüle layık görülen, İsmail Uyaroğlu ve Hüseyin Yurttaş ödüllerini düzenlenen gecede aldı. Şairler düzenlenen gecede dinleyicilerle şiirlerini de paylaştılar.

Ören Belediye Başkanı Kazım Turan “ Melih Cevdet Anday Ören’in kalbinde yaşayan bir şairimizdir. Kendisi tam bir Ören aşığıydı. 7 yıldır şairimizi burada anıyoruz. Bundan sonra da anmaya devam edeceğiz. Ören Belediyesi olarak şairimizin kitaplarını okullarda öğrencilerimize dağıtacağız” dedi.
Şair Leyla Şahin ise “Melih Cevdet Anday kültür adamıydı. Ahmet Arif, Atilla İlhan ve Orhan Veli döneminin şairidir. Anday’ın Emir kitabını yetkililer, halk ve birileri okusaydı bu gün bu ülkede ne 12 Martlar ne de ihtilaller yaşanırdı” dedi.

Bülten'e Abone Olun

Radyo Gozlem haber bültenine abone olun, yeni haberleri anında ilk siz okuyun.